2021 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Bankalar, kamu personellerine ye toplu konut edindirme projesinin haricinde faizsiz bir şekilde Kredi vermemektedir. Memurların gereksinimlerini bankaların Devlet memurlarını Vermiş oldukları ihtiyaç kredileri neden faydalanarak gidermek mümkündür. Devlet memurlarına özel ihtiyaç kredi uygulayan Bankalar Genel itibarıyla ING Bank, Vakıfbank, Garanti Bank, DenizBank, Akbank’tır. 

2021 Memura Özel Kredi Veren Bankalar Ve Faiz Oranları

Denizbank Memur Kredisi

Denizbank, devlet memurlarına özel 36 aylık vade seçenekleri ile yüzde 2,17 faiz oranları ile 55 bin TL'ye kadar kredi kullandırıyor. İhtiyaç kredisine başvurmak amacıyla gerekli olan evraklar için nüfus cüzdanının Aslı ve fotokopisi ile gelir belgesi yani (maaş bordrosu)

Akbank Devlet Memurlarına Özel Kredi

kbank, kamu personellerine anında kredi kampanyalarından faydalanmak isteyenler açısından 75 bin TL'ye kadar kredi yüzde 1,25 faiz oranları ile kullandırıyor. Ayrıca krediyi kullandıklarından, Kredi kullanım ücreti olarak ve 50 TL'lik bir masrafı talep ediyor. Ayrıca bu krediyi kullananlar memurlar 3 ay Kredi ödemelerini erteleme imkânından da faydalanıyor.

Vakıfbank Maaş Müşterilerine Özel Kampanyalar

Devlet memurlarına özel taksitli ihtiyaç kredileri ile Kamu Kurum ve kuruluşlarında faaliyet gösteren memurlar ile kadrolu işçiler ve Emekli Sandığı, Sosyal Sigortalar Kurumu, BAĞ-KUR emekliliği faydalanmaktadır. 1000 TL ile 70 bin TL aralığında kullandırılan bu kredilerin 36 aylık vade seçenekleri ile kamu personellerine sunulduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda yüzde 1,59 faiz oranları ile devlet memurlarına özel ihtiyaç kredisi de verilmektedir.

Halkbank Kamu Personeline Özel Kredi

Devlet memurlarına özel olarak hazırlanan ihtiyaç kredisi uygulayan bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Halkbank tarafından 36 aylık vade seçenekleri ile 3 ay sonra ödemeli ihtiyaç kredisi kullandırıyor.

Kampanya dahilinde, 36 Ay'a kadar vade seçenekleri ile sunulmuş olan Kredi de gelir belgesi ile aranıyor. Ayriyeten isteyen Halkbank müşterileri, ödemelerini 3 ay sonra düşük taksitleri ile başlayabilir.

Şekerbank Devlet Memurlarına İhtiyaç Kredisi

Devlet memurlarına özel bir şekilde oluşturulmuş kredileri sunan bankalardan bir tanesi de Şekerbank tır. Bu bankanın vermiş olduğu kredi üst limiti 50.000 TL dir. Faiz oranı ise genel itibarıyla yüzde 1,94 olarak hesaplanmıştır. En az vade 3 ay olarak açıklanmıştır Birgül asgari vade oranı 60 ay olarak açıklanmıştır. Kredi tahsis ücreti ise 250 TL'dir.