2021 Yılında Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Daha önce bankalarla ödeme konusunda sorun yaşayanlar ve bu sorunlar karşısında icra takibine düşmüş borcu olan kişilere kredi verilmesi çok zorlaşır. Kredi verilemeyen kişilere de kara listeye eklendi tabiri kullanılır. Bankaya olan borcunu kapatmasının üzerinden 5 yıl geçtikten sonra kara listeden çıkıp kredi notu da normale dönmesiyle tekrar kredi çekme imkânları olur.

2021 Yılında Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

Ancak borcunu kara listeye girmesine rağmen ödeyemeyen kişiler içinde bankalar borç kapatma kredisi adı altında kredi kullandırabiliyorlar. Peki, kara listede olan kişilere kredi veren bankalar hangileridir? Merak ettiğiniz tüm soruların cevapları yazımızın geri kalan kısmında mevcuttur.

Kara Listede Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kara listeye dahil olanlar için bankalar genellikle borç kapatma kredisi veriyorlar. Bu kredi sayesinde bankaya olan borcunuz kapanıyor ve ihtiyaç kredisi kullanmanız mümkün hale geliyor. Kara listedeki kişilere kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

  • Akbank
  • Ziraat Bankası
  • Şekerbank
  • Denizbank
  • Vakıfbank

Bu bankalar kara listede olan kişiler için borç kapatma kredisi imkânı sunuyorlar.

Borç Kapatma Kredisi Nasıl Çekilir?

Borç kapatma kredisi çekebilmek için birden fazla bankaya veya hesaba borcun olması ve bu borçların bir tek hesapta toplanması anlamına gelir. Borç limitinin en fazla 20.000 TL olması gerekiyor. 36 aya varan ödeme vadesi imkânı sunulan borç kapatma kredisi ancak bu şartlarda kullanılabilir. Borç kapatma kredisine şubeden başvuru yapmanız gerekiyor. Çünkü genel ihtiyaç kredisinden farklı olarak başka evraklarda hazırlamak gerekiyor. Bu nedenle internet şubesinden borç kapatma kredisi çekmeniz mümkün değil.

Borç Kapatma Kredisi Çekmenin Şartları Nelerdir? 

Borç kapatma kredisi çekmek için gereken şartların başında yeni çekilen krediyi ödeme gücünün varlığını ispatlamak yani, gelir belgesi şartı ilk sırada yer alıyor. Bunun dışında ise bankalar kendilerine göre ek şartlar istiyorlar. Kara listede olanlara en kolay kredi veren banka Şekerbank’tır. Şekerbank’a borç kapatma kredi başvurusu için giderken gelir belgeniz ve kimliğiniz ile gitmeniz