ATM'den Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Nakit paraya ihtiyaç duyulduğu zamanlar dahilinde pek çok zaman doğrudan doğruya bankanıza ait olan en yakın ATM şubesine giderek buradan para çekme girişiminde bulunursunuz. Bununla beraber banka ATM ağları genel olarak bu ağlardan çekebilecek olduğunuz nakit para miktarını belirli bir limit üzerine sınırlandırmışlardır.

ATM'den Günlük Para Çekme Limiti Nasıl Arttırılır?

Bununla beraber günlük olan limitler her yeni günde bir defa yenilenirken bu her yirmi dört saatlik olan dilim içi ATM ağından para çekme limiti bin beş yüz Türk lirası ila iki bin Türk lirası arasında değişmektedir.

Bankanızdan Limit Artışı Talep Edin

ATM ağları üzerinden günlük bir biçimde para çekme limitiniz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamak adına yeterli olarak görünmüyorsa bu noktada bankanızı arayarak ATM ağlarından çekebilme imkanınızın olduğu para limitini yükseltmelerini isteyin. Bununla beraber temel anlamda bir banka hesabına sahip iseniz bu noktada banka kurumu sizi n bu talebinize pek sıcak yaklaşmayacaktır.

Acil Durumlarınızda Nakit Avans Kullanımı Gerçekleştirin

Bazı zamanlarda çok paraya gereksinim olan acil durumlar meydana gelebiliyor. Yalnızca ödeme işlemlerinin nakit olarak gerçekleştirilmesi banka hesabınızız üzerinden çekemediğiniz para ile mümkün olmayacaktır. Bununla beraber bu noktada ATM ile uğraşmak değil de nakit avans kullanımı gerçekleştirmek çok daha mantıklıdır. Bunu sağladığınız takdirde ihtiyacınız olan para limitlerine ulaşma şansına da sahip olacaksınız.