Birden Fazla Kredi Başvurusu Kredi Notunu Nasıl Etkiler?

Birden fazla banka kurumuna kredi başvurusu işlemi gerçekleştirmek ya da aynı gün içerisinde pek çok sayıda bankaya kredi başvurusu yapmak tarzında gerçekleştirilecek olan hareketleri kredi notunu nasıl etkiler konusunu pek çok insan merak etmektedir.

Birden Fazla Kredi Başvurusu Kredi Notunu Nasıl Etkiler?

Kredi notu olarak bilinen not banka kurumlarının kişinin kredi başvurularına onay vermek ya da ret etmek amacı ile kullanmakta oldukları ve kişinin finansal geçmişini yansıtmakta olan bir puanlama sistemidir.

Kredi Başvurusu Yapıldığında Ne Olur?

Banka kurumları sizin gerçekleştirmiş olduğunuz kredi başvuruş işlemlerinizi değerlendirmek adına sizin finansal hayatınızın özetini incelemeye gereksinim duymaktadırlar. Sahip olduğunuz kredi geçmişiniz kredileriniz, kredi kartlarınız, zamanında ödeme işlemi gerçekleştirip gerçekleştirmediğiniz ya da söz konusu olan borçlarınızdan dolayı olarak bir yasal takip altına girip girmediğinizi göstermekte olan bir nottur.

Fazla Başvuru Kredi Notunu Nasıl Etkiler?

Tek adet bir kredi kartı başvuruş işlemi gerçekleştirmeniz kredi notunuza çok büyük bir hasar ya da zarar vermeyecektir. Bu noktada sizin sahip olduğunuz kredi geçmişiniz her ne kadar kötü ya da iyi olması hiçbir şekilde fark etmeksizin tek bir kere gerçekleştirdiğiniz kredi kartı başvurusunun etkilerini sömürecektir. Fakat kısa bir süre dahilinde birden fazla banka kurumuna çok sayıda kredi başvurusu işlemi gerçekleştirmeniz kredin notunuza ciddi zararlar verebilecek olan bir durum olarak bilinmektedir.