Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi ürünü kullanabilmeniz adına sigorta süreniz ve aylık olarak elde etmekte olduğunuz sabit geliriniz başvurunuzun değerlendirme aşaması dahilinde dikkate alınmakta olan en kilit faktörlerden birisi olarak kendisini göstermektedir. Çünkü sigorta üreniz ve bu zaman zarfı içerisinde elde etmiş olduğunuz gelirlerin tamamı ödeme gücünüzün bir göstergesi olarak kendisin ön plana çıkartacaktır. Kredi ürünü için başvuru gerçekleştirdiğiniz zamanlarda banka kurumları kaç ay boyunca sigortalı olup çalıştığınızı da öğrenmek isteyecektir.

Kredi Çekmek İçin Kaç Ay Sigortalı Olmak Gerekir?

Kredi Çekme ve Sigortalılık İlişkisi

Banka kurumları vermekte oldukları kredi ürünlerinin geri ödeneceğinden yüzde yüz kadar emin olmak amacını taşımaktadırlar. Böyle olmasından ötürü de sigortalılık süreleri, istikrarlı çalışma durumları ve gelir geçmişinizi yansıtmakta olan krdi başvuru değerlendirmelerinizde olumlu etkiler yaratacaktır. Uzun yıllara dayanmakta olan sigortalılık süresi kredinizin onay alma şansını da artıacaktır. Bununla beraber banka kurumlarının kişiden beklentisi ise kredi çekmek adına en az üç ila altı ay arasında bir süre sigortalı kalınmasıdır.

Uzun Sigortalılık Süresi Mi Yoksa Gelir Mi?

Banka kurumları borçlarınızı geri ödemeniz adına maddi noktada güç sahibi olduğunuzdan emin olmak istemektedirler. Bununla beraber istikrarlı bir biçimde çalışabiliyor olmak ve düzenli olan bir gelire sahip olmanız geçmişinizi yansıttığından ötürü uzun sigortalılık süresi bankalarca  gelirden daha fazla bir şekilde önemsenen bir durumdur.