Kredi Kartı Borçları Hakkında Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

Kredi kartlarının kullanımının günümüz dünyasında pek fazla şekilde yaygın olduğu her insan tarafından bilinmektedir. Bununla beraber kredi kartına borçlanmış olan insanların sayısı da bu kullanım oranı ile doğru bir şekilde artış göstermiştir. Ayrıca pek çok insan da kredi kartları borç durumları konusunda çok daha temkinli bir şekilde davranışlar sergilemekte ve bu konuda çok daha net cevaplar aramaktadır.

Kredi Kartı Borçları Hakkında Bilmeniz Gereken Ayrıntılar

Dönem Borcunuzun Tamamını Ödemek Faiz Ödemenizin Önüne Geçecektir

Kredi kartınıza ait olan bütün borcunuzu ödediğiniz zaman herhangi bir biçimde faiz ödemesi gerçekleştirmeniz söz konusu bir durum olmayacaktır. Dönem borcunuzun tamamını ödemediğiniz hallerde ise borcun tamamını ödeyene kadar bu borcun üzerine alışveriş faizi ve gecikme faizi de eklenecektir. Gecikme faizinden kurtulmak için ise bir noktada kredi kartı dönem borcunuzun asgari tutarını ödemek sizin için bir kurtarıcı olacaktır.

Asgari Ödeme Gerçekleştirmek Kredi Notunuza Zarar Vermeyecektir

Kredi kartınızda birikmiş olan dönem borcunuzun tamamını son ödeme tarihi gelesiye kadar ödemediğiniz durumlarda kredi notunuza zarar vermemek adına asgari tutarını muhakkak bir şekilde ödemeniz gerekmektedir. Zira hibçir şekilde bir ödeme işlemi gerçekleştirmemektense bu noktada bir asgari ödeme yapmak kişinin kredi notunu olumlu bir biçimde etkileyecektir. Bu noktada asgari ödeme gecikme faizini engelliyor olsa bile alışveriş faizi ödemenizi engellemeyecektir.