Kredi Kartı Güvenlik Kodu Olmadan Alışveriş İşlemi Yapılabilir mi?

Kredi kartı dolandırıcılıkları her geçen gün biraz daha artan ve başına gelen insanların da epey bir şekilde canını sıkan bir durum olarak kendisini göstermektedir. Söz konusu olan bu suçlar yüzünden mustarip olan pek çok insan da bu sorunun çözümü için neler yapılabileceği hakkında bir bilgi ve fikir sahibi olmak istemektedir.

Kredi Kartı Güvenlik Kodu Olmadan Alışveriş İşlemi Yapılabilir mi?

Bu noktada aynı zamanda artık pek çok kredi kartı kullanıcısı çok daha temkinli ve çok daha uyanık bir biçimde hareket etmektedir.

CVV Güvenlik Kodu Olmadan Ödeme Yapılabilir Mi?

CVV olarak da bilinmekte olan kredi kartı güvenlik kodu bütün kartların arka yüzünde yer almakta olan bir koddur. Bununla beraber söz konusu olan bu güvenlik kodu genel olarak üç haneden oluşmakta v aynı bir kredi kartı şifresi gibi işlemektedir. Fiziki harcamalar esnasında ödeme terminalinde şifrenin dışında herhangi bir bilgi sorulmaz. Ama internet için bu durum aynı değildir.

Yetkisiz Olarak Gerçekleştirilen Harcamalara İtiraz Etme Şansı Var Mı?

Yetkinizi dışında olarak bir kredi kartı üzerinden alışveriş işlemi gerçekleştirilmiş ise bu durumu derhal bankanıza bildirerek bu harcamalara itiraz edebilir, itirazınız için de haklı bulunmanız durumunda para iadesini de geri alabilirsiniz. Bu noktada ekstrenizde bilginiz dahilinde olmayan yetkisiz bir harcama görürseniz bu yöntemi kullanarak para iadesi alabilirsiniz.