Kredi Notunuzun Olmamasının Nedenleri Nelerdir?

Kredi notu olmayan kimseler ya da kredi notlarını sıfır olarak gören banka müşterileri bu durumun neden kaynaklandığını çözmek için pek çok araştırmaların içerisine girmektedirler. Bununla beraber kredi notunuzun olmaması ilk bakışta biraz sinir bozucu bir durum olarak kendisini gösterebilir. Fakat bu noktada endişelenmenize herhangi bir neden yoktur. Zira kredi notunuzu sıfırdan oluşturma şansına sahip olduğunuzu da bilmenizi isterim.

Kredi Notunuzun Olmamasının Nedenleri Nelerdir?

Kredi Notunu Anlama

Sahip olduğunuz kredi raporunuzda yer almakta olan birkaç basamaktan ibaret olan nota kredi notu denmektedir. Söz konusu olan kredi notunuz sizin finansal hareketlerinizle birebir alakalı olarak zamanla değişerek güncellenme olayına da sahiptir. Ortalama olarak kırk beş gün içerisinde bir defa icra edilen bu güncelleme, yani kredi notu güncellemesi işlemi kredi kartı ya da ihtiyaç kredisi kullanımları gibi kullanacak olduğunuz bütün kredi ürünlerine olan borçlarınızın ödeme sorumlulukları ile alakalı olarak değişim gösterecektir.

Kredi Notu Neden Olmaz?

Eğer sizin sahip olduğunuz bir kredi notunuz y ok ise ve sorgulama işlemi gerçekleştirdiğiniz bu not sıfır olarak görünüyorsa bu durumun genel olarak iki nedenden ötürü kaynaklanması söz konusu olabilir. Bununla beraber eğer bir kredi notuna sahip değilseniz bir kredi geçmişine sahip değilsinizdir ya da sahip olduğunuz kredi geçmişsiniz çok eskidir. Bu noktada güncellemek için bir kredili ürün kullanmanız gereklidir.