Nakit Harcamalar ve İşlemlerinizde Adına Kullanabileceğiniz Debit Kartlar Hakkında Bilgiler

Bir debit kartı ile kredi kartı arasında yer almakta olan en temel ve en net olan fark aslında kartların para çekmekte oldukları noktalardır. Sahip olacağınız bir debit kart banka hesabınızda yer almakta olan parayı kullanmakta iken kredi kartı ise kredi hesabınızı kullanarak sizin işlemlerinize bir finans kaynağı sağlamanız yolunda yardımcınız olacaktır. Bununla beraber bilmeniz gerekir ki sahip olacağınız bir debit kart asla ama asla bir kredi kartı değildir.

Nakit Harcamalar ve İşlemlerinizde Adına Kullanabileceğiniz Debit Kartlar Hakkında Bilgiler

Debit Kart Nedir?

Debit kart, kartın sahibi olan kimseye ait mevduat hesabının içerisinde yer almakta olan nakit para ile harcama yapmak adına kullanma şansına sahip olduğu bir banka kartı olarak kendisini göstermektedir. Bununla beraber insanların sahip oldukları debit kartlar herhangi bir alışveriş noktasında nakit para olarak da kullanılabilmektedir.

Debit Kart Ne İşe Yarar?

Bir banka hesabı açma işlemi gerçekleştirdiğiniz zaman hesabınızda yer almakta olan paraya erişiminizi sağlamak adına kullanabilme şansınızın olduğu bir debit karta da sahip olacaksınız. Bu noktada debit kartın bir banka kartı olduğunu da unutmamanız gerekmektedir. Bu noktada bu kartınızı alışveriş işlemleri gerçekleştirmek , ATM ağları üzerinden para çekmek ya da para yatırmak adına her zaman kullanabilirsiniz. Çalışma mantığı kredi kartı gibi görünüyor olsa da kredi kartı ile bir alakası bulunmamaktadır.